COEDRO / Blog / III. O coachingu / 2. Perspektywa organizacji / Siedem korzyści dla Twojej firmy ze współpracy z coachem

Korzyść 1 – profesjonalne wsparcie

Twoja firma potrzebuje zmian, ale wciąż wahasz się, czy nie przyniosą one więcej strat niż korzyści? Dzięki coachingowi łatwiej podejmiesz słuszną decyzję. Coach, zadając odpowiednie pytania:

  • pomoże Ci przemyśleć wszystkie za i przeciw,

  • zanalizować dostępne zasoby i potencjał,

  • wzmocni Twoją pewność siebie,

  • pomoże odnaleźć źródło wewnętrznej motywacji,

  • sprawi, że zauważysz swojego wewnętrznego krytyka i malkontenta,

  • wesprze w dokonaniu zamierzonej zmiany.

 

Korzyść 2 – wzrost efektywności

Efekty działań zależą od pracowników – zarówno tych na najwyższych, jak i najniższych szczeblach. Co jednak gdy w Twoim zespole nie dzieje się najlepiej? Liderom brakuje pomysłów, a pracownikom motywacji? Praca z coachem przyniesie pozytywne zmiany w tym obszarze. Świadomy swoich umiejętności, mocnych stron, silnie zmotywowany menedżer przyjmie postawę i zachowania lidera, wpływając tym samym na rozwój i wzrost efektywności zespołu.

Korzyść 3 – lepsza organizacja pracy

Organizacja pracy to zadanie liderów. A co kiedy oni sami nie są zbyt dobrze zorganizowani? Albo jeśli swoją pracę organizują znakomicie, ale z przydzielaniem obowiązków innym i egzekwowaniem wyników mają już problem?

Coach zachęci do przetestowania różnych narzędzi usprawniających działanie. Pomoże odkryć, jak być dobrym liderem, jak delegować zadania i co zrobić, by podwładni realizowali je nie z przymusu, ale dlatego, że widzą w nich sens i cel.

Korzyść 4 – rozwój firmy

W Twojej firmie nie dzieje się nic ciekawego? Od lat funkcjonują te same schematy działania i realizowane są podobne pomysły? Za rozwój firmy odpowiadają osoby zarządzające. To od nich, a dokładnie od ich ambicji, motywacji, kreatywności, zależy czy biznes wkroczy na nowe pola działania. Dzięki współpracy z coachem liderzy zyskują niezbędne wsparcie i pozytywną energię do realizacji nowych celów. Są gotowi na zmiany i podejmowanie ryzyka.

Korzyść 5 – poprawa wizerunku firmy

O wizerunku firmy decyduje nie tylko jakość oferowanych przez nią usług i opinia klientów, ale też to, co mówią o niej pracownicy. Powszechnie wiadomo, że dla pracownika liczy się nie tylko wysokość zarobków, ale też to czy czerpie satysfakcję ze swojej pracy, czuje się doceniony, pracuje w zgranym zespole. Dzięki coachingowi zyskasz zespół, który:

  • jest zmotywowany do pracy,

  • wie, jakie zadanie ma zrealizować i je realizuje,

  • cechuje się profesjonalnym podejściem,

  • dba o swoją reputację i reputację firmy.

Korzyść 6 – samodzielność

Jako szef chcesz zajmować się sprawami najważniejszymi, czyli zarządzaniem, pozyskiwaniem nowych kontrahentów, nawiązywaniem relacji biznesowych, ale cały czas musisz wszystko kontrolować? Coaching pomoże Ci zbudować solidną, lojalną kadrę menedżerską, która będzie wiedziała, jaki ma cel i co należy zrobić, by go osiągnąć.

Korzyść 7 – przewaga na rynku

Zastanawiasz się, jak zyskać przewagę nad konkurencją? Buduj zwycięskie zespoły – odpowiedzialne, samodzielne, które nie boją się podejmować wyzwań i realizować ambitnych celów.