COEDRO / Blog / II. Samoświadomość lidera / 1. Samoświadomość / Twoja Wyspa Skarbów

Twoja Wyspa SkarbowKażdy ma swoje historie.

Jedne są odkryciem, przełomem, inne po czasie okazują się kluczowym  wydarzeniem w życiu,  początkiem czegoś całkiem nowego…

Lubimy słuchać historii. Lubimy je opowiadać. Ale czasami niedoceniany wagi własnych historii, które uważamy za zbyt trudne lub przykre, aby o nich wspominać. Jednak to właśnie te osobiste opowieści są prawdziwym skarbem, ponieważ dzięki nim zyskujesz samoświadomość, odkrywasz swój potencjał, dowiadujesz się jakie masz mocne strony, jakie strategie wychodzenia z kryzysów, czego rzeczywiście  pragniesz i co, tak naprawdę, w Twoim życiu jest najważniejsze.

 

.

Któż nie pamięta znamiennych słów Steve’a Jobsa, jakie skierował pod adresem młodych absolwentów Uniwersytetu Stanford’a, podczas rozdania dyplomów:

Każdy ma skończoną ilość czasu, dlatego nie marnujcie go na życie cudzym życiem.

Nie dajcie się zniewolić dogmatom – ponieważ wtedy żylibyście przemyśleniami innych ludzi.

Nie pozwólcie na to, aby ogrom cudzych opinii tłumił wasz wewnętrzny głos.

Miejcie odwagę podążać za głosem serca i intuicji.

Czy Twój pomysł na życie jest absolutnie Twój? Taki, który wypływa z Twoich marzeń, Twoich pasji, a nie ambicji i oczekiwań wobec Ciebie? Jeśli pomysł nie jest Twój, to albo go nie zrealizujesz, albo nie będziesz się nim cieszyć.  Realizowanie cudzych  pragnień jest jak poszukiwanie skarbów ze  złą mapą.

Skąd masz wiedzieć, czy idea jest rzeczywiście Twoja, czy nie? Czy źródłem jej są Twoje własne pragnienia, czy raczej Twoje wyobrażenia na temat pragnień jakie “powinna” mieć  osoba taka jak Ty? Odpowiedź na to pytanie jest prosta i bardzo trudna zarazem. Prosta – wystarczy bowiem posłuchać swojej intuicji. Trudna, ponieważ  intuicja bywa często poskramiana przez pozorną logikę przekonań, zagłuszana przez hałas: “powinienem”, “muszę”, “tak trzeba”.

Czy masz dostęp do swojej Wyspy Skarbów? Czy masz jeszcze do niej mapę? Jeśli gdzieś się zawieruszyła, albo próbujesz poskładać ją ze strzępów w czytelną całość, a chcesz, naprawdę pragniesz, odzyskać swoje skarby, przygotuj się na fascynującą, czasem niełatwą, przygodę  poszukiwacza zaginionej wyspy. A jeśli nie obawiasz się  podróży  pełnej nieoczekiwanych odkryć – zapraszam na Twoją Wyspę Skarbów.

To Cię może zaciekawić:

Odkrywanie przez pytanie
Dla kogo coaching?