Jak szybko podnieść się po kryzysie? Recepta dla tych, którym wydaje się, że zapomnieli jak smakuje sukces

Jak szybko podnieść się po kryzysie? Recepta dla tych, którym wydaje się, że zapomnieli jak smakuje sukces

Ludzie, którzy mają za sobą trudne czasy i nie poddali się, którzy z kryzysu wyszli zwycięsko mają większą moc od tych, którzy nie znają smaku porażki. Nikt świadomie nie funduje sobie niepowodzenia, niemniej styl, sposób i szybkość wychodzenia z kryzysu w dużym stopniu zależy od dojrzałości. Siwy włos na skroni to atrybut nie wyłącznie wieku, ale również…charakteru.

(więcej…)

Czy coaching jest dla każdego?

Czy coaching jest dla każdego?

Są dwie uczciwe odpowiedzi na to pytanie. Pierwsza brzmi: NIE, chociażby dlatego, że na świecie nie ma niczego co jest dla każdego. Druga odpowiedź brzmi: TAK, dla każdego kto tego chce. Ale nawet gdy długa, krótka, czy barwna definicja coachingu kogoś nie przekonuje, warto spróbować.

(więcej…)

Wypalenie zawodowe – jak z nim walczyć?

Wypalenie zawodowe – jak z nim walczyć?

Wypalenie zawodowe to kwestia, o której w Polsce mówi się zbyt mało, zważywszy na skalę tego zjawiska. W niektórych firmach może dotykać nawet połowy kadry. Z badań wynika, że polscy menedżerowie dzielą się tak naprawdę na tych, co znajdują się właśnie w stanie wypalenia zawodowego i tych którzy nie wykluczają pojawienia się u nich tego syndromu w najbliższej przyszłości. A kiedy ofiarą wypalenia pada menedżer odpowiadający za motywowanie grupy, skuteczność działania oraz wyniki, skutki dotykają nie tylko całego zespołu. Narażony na szwank może zostać wizerunek firmy, jej rozwój, wreszcie, może doprowadzić do realnych strat finansowych w organizacji. W jaki sposób walczyć z tym problemem?

(więcej…)

Coaching – moda czy metoda?

W obecnych czasach menedżerowie pytani „Jak dbasz o swoją kondycje fizyczną?” zazwyczaj odpowiadają: „biegam, pływam, jeżdżę na rowerze, gram w tenisa, golfa, uprawiam nordic walking…”, nawet jeśli bywa to tylko częściową prawdą, bo deklarowana aktywność praktykowana jest raz na kwartał, a pobyt na basenie kończy się omówieniem spraw biznesowych.

(więcej…)